Czyszczenie plastików

Czyszcząc plastiki wewnątrz auta bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków czyszczących oraz pielęgnacyjnych. Plastik elementów wewnętrznych jest dosyć trwały i odporny na zniszczenia, nie mniej jednak warto od czasu do czasu go zakonserwować. W starszych autach o dużym przebiegu szczególnie zauważalne są oznaki zużycia elementów wnętrza, w nowych z kolei elementy plastykowe są gorszej jakości niż kiedyś i tym bardziej należy o nie zadbać. Stosując odpowiednie kosmetyki samochodowe możemy przywrócić plastikom odpowiedni kolor i połysk.

Przed nałożeniem środku konserwującego należy bardzo dokładnie plastiki wyczyścić, w zależności od stopnia zabrudzenia używamy środków o odpowiednim stężeniu (niema sensu używać mocnej chemii do lekkich zabrudzeń). Jak zawsze przed przystąpieniem do pracy wykonujemy test w miejscu mało widocznym. W przypadku zbyt mocnego środka, plastik może zszarzeć. Do czyszczenia używamy mikrofibry zmoczonej w wodzie destylowanej (nie zostawia żadnych śladów). Kratki nawiewów oraz miejsca trudno dostępne możemy wyczyścić za pomocą cienkiego pędzelka.

Po dokładnym wyczyszczeniu należy nałożyć środek który zabezpieczy plastiki, ożywi oraz nada właściwy kolor. Na rynku jest bardzo duży wybór kosmetyków, niestety większość z nich działa bardzo słabo lub wcale, a niektóre wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Na szczęści po wykonaniu wielu testów mamy grupę sprawdzonych i bezpiecznych środków których używamy lat, dlatego nie musisz się martwić że będziemy coś testować na Twoim samochodzie.